Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w nowym projekcie organizowanym przez Archiwa Państwowe: ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ

Założeniem projektu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na rodzinne pamiątki i dokumenty, na ich wartość nie tylko sentymentalną, ale i historyczną oraz konieczność ich zabezpieczenia dla przyszłych pokoleń.

Poprzez projekt, Archiwum chce pozyskać i zabezpieczyć pamiątki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Choć projekt obejmuje lata 1918-1939, to każdy dokument będzie dla nas cenny.

Jeśli posiadają Państwo w swoich rodzinnych archiwach dokumenty, zdjęcia, listy etc., mogą Państwo przekazać je do naszego Archiwum, gdzie zostaną odpowiednio zabezpieczone, zdigitalizowane i włączone do naszego zasobu. Mogą też Państwo zgłosić się do naszego punktu konsultacyjnego i uzyskać fachowe porady, jak zabezpieczać i przechowywać dokumenty w domowym archiwum.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu p. Alicją Bodylską pod nr tel. 65 526-97-19 oraz e-mail: abodylska@archiwum.leszno.pl

 

Zapraszamy na stronę: Archiwa Rodzinne Niepodległej

Artykuły

KOLEKCJE RODZINNE

26 listopada 2020

KATALOG "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"

2 grudnia 2020

Zapraszamy do lektury katalogu wydanego do wystawy "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"

Materiały prezentowane w katalogu, to 16 kolekcji rodzinnych. Zdjęcia, dokumenty i biogramy osób związanych z Lesznem i naszym regionem. Niezwykłe historie zwykłych ludzi, którzy swoją pracą zawodową i społeczną, a przede wszystkim działalnością patriotyczną przyczynili się do powstania niepodległej Polski.

Katalog dostępny jest w formacie PDF - Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej

 

WYSTAWA ON-LINE "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"

26 listopada 2020

Materiały prezentowane na wystawie odzwierciedlają społeczną, kulturalną i polityczną działalność pokazanych tu osób. Jednocześnie możemy zobaczyć ich codzienne życie - rodzinne i zawodowe -  utrwalone na fotografii. Śledząc losy osób przedstawionych na wystawie, widzimy historię naszego państwa. Od czasów zaborów przez strajki szkolne, I wojnę światową, Powstanie Wielkopolskie, wojnę polsko-bolszewicką, odbudowę państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości aż po wrzesień 1939 r., konspirację, udział w Armii Krajowej, w Powstaniu Warszawskim czy pobyt w obozach. W każdej prezentowanej kolekcji możemy zobaczyć odbicie naszej narodowej historii.

 

Czytaj więcej o: WYSTAWA ON-LINE "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"
Przejdź do - WARSZTATY KONSERWATORSKIE

WARSZTATY KONSERWATORSKIE

26 listopada 2020
Zapraszamy Państwa filmy z cyklu Archiwa Rodzinne Niepodległej - warsztaty konserwatorskie.
 
Konserwator Katarzyna Wawrzyniak-Łukaszewicz w profesjonalny, ale przystępny sposób omówi zagadnienia związane z zagrożeniami jakie mogą spotkać nasze domowe archiwalia. Omówi także zagadnienia związane z przechowywaniem i zabezpieczaniem materiałów w naszym domowym archiwum.
 
 

Archiwa Rodzinne Niepodległej. Warsztaty konserwatorskie - praktyka

 

Pigułka wiedzy przydatna dla każdego rodzinnego archiwisty!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-13
Data publikacji:2019-09-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Alicja Bodylska
Liczba odwiedzin:3533