Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w nowym projekcie organizowanym przez Archiwa Państwowe: ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ

Założeniem projektu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na rodzinne pamiątki i dokumenty, na ich wartość nie tylko sentymentalną, ale i historyczną oraz konieczność ich zabezpieczenia dla przyszłych pokoleń.

Poprzez projekt, Archiwum chce pozyskać i zabezpieczyć pamiątki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Choć projekt obejmuje lata 1918-1939, to każdy dokument będzie dla nas cenny.

Jeśli posiadają Państwo w swoich rodzinnych archiwach dokumenty, zdjęcia, listy etc., mogą Państwo przekazać je do naszego Archiwum, gdzie zostaną odpowiednio zabezpieczone, zdigitalizowane i włączone do naszego zasobu. Mogą też Państwo zgłosić się do naszego punktu konsultacyjnego i uzyskać fachowe porady, jak zabezpieczać i przechowywać dokumenty w domowym archiwum.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu p. Alicją Bodylską pod nr tel. 65 526-97-19 oraz e-mail: abodylska@archiwum.leszno.pl

 

Zapraszamy na stronę: Archiwa Rodzinne Niepodległej

Artykuły

KOLEKCJE RODZINNE

24 lipca 2024

KATALOG "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"

24 lipca 2024

Zapraszamy do lektury katalogów wydanych do dwóch edycji wystaw "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"

Materiały prezentowane w katalogach, to łącznie  28 kolekcji rodzinnych. Zdjęcia, dokumenty i biogramy osób związanych z Lesznem i naszym regionem. Niezwykłe historie zwykłych ludzi, którzy swoją pracą zawodową i społeczną, a przede wszystkim działalnością patriotyczną przyczynili się do powstania niepodległej Polski.

Katalogi dostępne są w formacie PDF :

Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej

Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej. Edycja 2023

WYSTAWY ON-LINE "Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej"

24 lipca 2024

Materiały prezentowane na wystawach odzwierciedlają społeczną, kulturalną i polityczną działalność pokazanych tu osób. Jednocześnie możemy zobaczyć ich codzienne życie - rodzinne i zawodowe -  utrwalone na fotografii. Śledząc losy osób przedstawionych na wystawach, widzimy historię naszego państwa. Od czasów zaborów przez strajki szkolne, I wojnę światową, Powstanie Wielkopolskie, wojnę polsko-bolszewicką, odbudowę państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości aż po wrzesień 1939 r., konspirację, udział w Armii Krajowej, w Powstaniu Warszawskim czy pobyt w obozach. W każdej prezentowanej kolekcji możemy zobaczyć odbicie naszej narodowej historii.

Zapraszamy do obejrzenia wystaw :

Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej

Niezwykłe historie zwykłych ludzi. Archiwa Rodzinne Niepodległej. Edycja 2023

Przejdź do - WARSZTATY KONSERWATORSKIE

WARSZTATY KONSERWATORSKIE

26 listopada 2020
Zapraszamy Państwa filmy z cyklu Archiwa Rodzinne Niepodległej - warsztaty konserwatorskie.
 
Konserwator Katarzyna Wawrzyniak-Łukaszewicz w profesjonalny, ale przystępny sposób omówi zagadnienia związane z zagrożeniami jakie mogą spotkać nasze domowe archiwalia. Omówi także zagadnienia związane z przechowywaniem i zabezpieczaniem materiałów w naszym domowym archiwum.
 
 

Archiwa Rodzinne Niepodległej. Warsztaty konserwatorskie - praktyka

 

Pigułka wiedzy przydatna dla każdego rodzinnego archiwisty!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-13
Data publikacji:2019-09-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Alicja Bodylska
Liczba odwiedzin:4221