Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w nowym projekcie organizowanym przez Archiwa Państwowe: ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ

Założeniem projektu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na rodzinne pamiątki i dokumenty, na ich wartość nie tylko sentymentalną, ale i historyczną oraz konieczność ich zabezpieczenia dla przyszłych pokoleń.

Poprzez projekt, Archiwum chce pozyskać i zabezpieczyć pamiątki związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Choć projekt obejmuje lata 1918-1939, to każdy dokument będzie dla nas cenny.

Jeśli posiadają Państwo w swoich rodzinnych archiwach dokumenty, zdjęcia, listy etc., mogą Państwo przekazać je do naszego Archiwum, gdzie zostaną odpowiednio zabezpieczone, zdigitalizowane i włączone do naszego zasobu. Mogą też Państwo zgłosić się do naszego punktu konsultacyjnego i uzyskać fachowe porady, jak zabezpieczać i przechowywać dokumenty w domowym archiwum.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką projektu p. Alicją Bodylską pod nr tel. 65 526-97-19 oraz e-mail: abodylska@archiwum.leszno.pl

KOLEKCJE RODZINNE

1. Kolekcja Jana Metelskiego

2. Kolekcja Joanny Kiąca-Fryczkowskiej

3. Kolekcja Jana Barczyńskiego

4. Kolekcja Jana Kromuszczyńskiego

5. Kolekcja Franciszka Walkowiaka

 

Zapraszamy na stronę: Archiwa Rodzinne Niepodległej

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-13
Data publikacji:2019-09-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Alicja Bodylska
Liczba odwiedzin:857