Jesteś tutaj: Start
Liceum niemieckie z protestanckim kościołem św. Jana

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

 W celu realizacji spraw i zapytań prosimy przede wszystkim o kontakt e-mailowy lub telefoniczny lub za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP.

e-mail: info@archiwum.leszno.pl

telefon: 65 526 97 19

e-PUAP: /il58w0s3ob/SkrytkaESP


Jednocześnie prosimy o korzystanie z zasobu w wersji on-line. Ewidencja zasobu, a także skany wielu dokumentów z zasobu Archiwum Państwowego w Lesznie dostępne są w serwisie: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl,

a także na stronie internetowej https://archiwum.leszno.pl/new/p,101,zdigitalizowany-zasob-on-line

 

!!!! Od dnia 17 maja 2021 r. wznawiamy możliwość korzystania z Czytelni Archiwum Państwowego w Lesznie w reżimie sanitarnym !!!!

 !UWAGA NOWOŚĆ!

Rezerwacja elektroniczna miejsc w pracowniach naukowych   

Osoba zamierzająca przystąpić do korzystania z materiałów archiwalnych lub bibliotecznych w Czytelni Archiwum Państwowego w Lesznie umawia termin wizyty telefonicznie lub za pośrednictwem e-maila info@archiwum.leszno.pl, astachowska@archiwum.leszno.pl lub za pośrednictwem portalu www.szukajwarchiwach.gov.pl.

Materiały archiwalne lub ich reprodukcje udostępnianie są na podstawie zamówienia (rewersu). Rewers składany jest w formie elektronicznej poprzez portal www.szukajwarchiwach.gov.pl lub na adres e-mail info@archiwum.leszno.pl, astachowska@archiwum.leszno.pl przynajmniej dzień wcześniej przed umówioną wizytą. Zamówienia na książki zgłaszane są również drogą elektroniczną

Zgłoszenie użytkownika (jeżeli nie zostało wcześniej złożone) przekazywane jest do Archiwum w formie elektronicznej podobnie jak konieczne oświadczenia. Zgłoszenie użytkownika i oświadczenia mogą być autoryzowane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Zgłoszenia i oświadczenia niepodpisane podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP zostają podpisane przez użytkownika w czasie wizyty w Archiwum.

Przed przybyciem do Archiwum Państwowego w Lesznie prosimy o zapoznanie się z:

Instrukcja korzystania z materiałów archiwalnych w Czytelni Archiwum Państwowego w Lesznie na czas stanu epidemii

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Na czas trwania pandemii COVID19 ograniczone zostaje prowadzenie kontroli archiwalnych, ekspertyz i przejmowanie materiałów archiwalnych oraz innych działań, których wykonywanie  wymaga bezpośredniego kontaktu z drugą osobą.

Prowadzone są czynności nadzorcze związane z opiniowaniem i uzgadnianiem przepisów kancelaryjnych i archiwalnych oraz wyrażaniem zgód na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej.

W formie telefonicznej oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej prowadzone są również konsultacje.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Najnowsze aktualności

Nieczynna czytelnia naukowa

30 grudnia 2021
Uprzejmie informujemy, że dnia 7 stycznia 2022 r. czytelnia naukowa będzie nieczynna.
Przepraszamy za utrudnienia.
Czytaj więcej o: Nieczynna czytelnia naukowa
Przejdź do -

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - konkurs

27 grudnia 2021

Baczność!

W związku z Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego zapraszamy na nasz profil na FB, gdzie oglosiliśmy minikonkurs https://www.facebook.com/APLeszno/posts/283520973818548

Wygrać można publikację pt. „Południowo-zachodnia Wielkopolska w powstaniu 1918/1919 roku".

Aby wygrać ją, należy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

 

Jak nazywały się powstańcze odcinki frontu południowo-zachodniego?

Czytaj więcej o: Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego - konkurs

Wesołych Świąt!

22 grudnia 2021
Przejdź do -

Wystawa plenerowa "40 lat. Stan wojenny w Lesznie i okolicy"

13 grudnia 2021

13 grudnia 1981 r. został wprowadzony w Polsce stan wojenny. Zawieszono go 31 grudnia 1982 r., natomiast zniesiono 22 lipca 1983 r.

Powstanie „Solidarności”, Karnawał Solidarności oraz właśnie stan wojenny należą do najważniejszych wydarzeń politycznych w historii Polski XX w. Stanowiły i nadal stanowią przedmiot dyskusji; stanowiły i nadal stanowią cezurę dla wielu zjawisk społecznych i politycznych, które zapoczątkowały proces zmian w państwach obozu socjalistycznego i odmieniły życie wielu osób.

 

Czytaj więcej o: Wystawa plenerowa "40 lat. Stan wojenny w Lesznie i okolicy"
Przejdź do -

Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń - zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemiczne i pożarowe. Dobre praktyki”

25 listopada 2021

Międzynarodowa konferencja „Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń - zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemiczne i pożarowe. Dobre praktyki” rozpocznie się już w ten czwartek! Zapraszamy do zdalnego udziału w wydarzeniu!

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2021 roku w Archiwum Narodowym w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 22 E. Udział w konferencji osób niebędących prelegentami możliwy jest wyłącznie w trybie zdalnym. Wydarzenia będzie transmitowane na żywo na stronie konferencji, Facebooku i YouTube Archiwów Państwowych i Archiwum Narodowego w Krakowie.   

Czytaj więcej o: Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń - zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemiczne i pożarowe. Dobre praktyki”

"Nagroda im. prof. Stanisława Nawrockiego” V edycja

18 listopada 2021

Organizatorzy Nagrody im. prof. Stanisława Nawrockiego dla archiwistów województwa wielkopolskiego ogłaszają V edycję nagrody, która zostanie przyznana w trzech kategoriach: nagroda główna, nagroda dla młodych archiwistów, nagroda za całokształt dorobku archiwalnego.

Kandydatów do Nagrody należy zgłaszać pisemnie do dnia 30 listopada 2021 r. 

Więcej informacji:

V edycja Nagrody dla archiwistów 2022

Czytaj więcej o: "Nagroda im. prof. Stanisława Nawrockiego” V edycja