Międzynarodowy Tydzień Archiwów 8-14 czerwca 2020 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

3 czerwca 2020

Już od wielu lat w czerwcu archiwa państwowe na świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji także Archiwum Państwowe w Lesznie zapraszało każdego roku na cykl spotkań do swojej siedziby.

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Archiwów będzie obchodzony w dniach od 8 do 14 czerwca. W związku z istniejącą sytuacją epidemiologiczną w kraju nie będzie spotkań bezpośrednich w Archiwum.

Postanowiliśmy jednak  zaprosić Państwa do nas  online. Na stronie internetowej umieścimy dwie prezentacje:

8 czerwca będzie to  prezentacja dotycząca leszczyńskiego samorządu w latach 1990-2020.   Okazją jest obchodzony w tym roku jubileusz jego 30-lecia działalności. W przygotowanej prezentacji chcemy pokazać wybory radnych i prezydenta miasta w poszczególnych kadencjach. Umieszczone w prezentacji materiały pochodzą ze zbiorów własnych leszczyńskiego Archiwum, udostępnionych przez Urząd Miejski w Lesznie oraz ze zbiorów Antoniego Mazankiewicz (od 1990 r. przez 18 lat pełnił funkcję sekretarza Urzędu Miejskiego, jest autorem wydanej w 2010 r. książki Leszczyński samorząd w latach 1990-2010). Ponadto wykorzystano także materiały, które ukazały się w „Panoramie Leszczyńskiej” i w „ABC”.

10 czerwca zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą Archiwum. Chcemy m.in. przekazać podstawowe informacje o naszej instytucji, a także zwrócić uwagę na dosyć szeroki zakres realizowanych działań  i to coraz częściej także w formie online. W tej formie udostępniamy chociażby coraz więcej materiałów z naszego zasobu. Nowoczesna technika zawitała zatem także do archiwów państwowych i w coraz większym stopniu służy realizacji powierzonych nam zadań.

Ponadto 9 czerwca na Facebooku zaprosimy Państwa do podzielenia się z nami swoimi refleksjami, opiniami i uwagami o działalności Archiwum, a może także umieszczenia zdjęć z wizyt u nas. Dla trzech pierwszych osób przewidziane są nagrody.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-03
Data publikacji:2020-06-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Alicja Bodylska
Liczba odwiedzin:639