Nagroda "Liść Miłorzębu"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

6 lipca 2015

Jury postanowiło przyznać nagrodę za sukces wznowienia, za propagowanie treści związanych z regionem oraz za wysoki poziom merytoryczny publikacji. Nagrodę wręczyła Małgorzata Halec
Prezentując nagrodzoną publikację Ewa Bartkowiak-Nabzdyjak z Miejskiej Biblioteki Publicznej powiedziała:
„Wznowiony po 21 latach przerwy przez Leszczyńskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Rocznik Leszczyński kontynuuje tradycję wydawnictwa, które ukazywało się w latach 1977-1989. Jego Rada Redakcyjna i zespół autorów złożony jest z osób znanych z zainteresowań regionalistycznych, twórczych, aktywnie uczestniczących w działaniach na rzecz promowania dorobku kulturowego naszego regionu, czy też ziemi. Od początku mamy zatem gwarancję dużego zaangażowania w prezentowane treści i wysokiego po­ziomu merytorycznego.
Autorzy czasopisma nie zapomnieli o członkach Komitetu Redakcyjnego i innych autorach poprzedniej edycji „Rocznika Leszczyńskiego” oraz tych, którzy wspierali tę inicjatywę „dobrze wpisaną w życie społeczne
i kulturę miasta, regionu i kraju” dedykując im właśnie tom dziesiąty. Oddali hołd pamięci osobom, które odeszły: Stanisławowi Chmielowskiemu, Antoniemu Czubińskiemu, Wawrzyńcowi Kopczyńskiemu, Zdzisławowi Smoluchowskiemu i Walerianowi Sobisiakowi.

Rocznik Leszczyński zachowuje tradycyjny format i układ, który zawiera: artykuły, źródła i materiały, recenzje i opinie, informacje oraz kronikę wydarzeń poprzedniego roku. Wszystkie opracowania mają charakter naukowy, opatrzone są przypisami, rozwijającymi wątki lub wskazującymi źródła informacji.

Publikacja jest wydana starannie, na miękko układającym się papierze, w oprawie broszurowej, z lakierowana okładką, ale z bigiem, w związku z czym dobrze się otwiera. Zręb główny – tekst – jest czytelny, dobrze rozmieszczony, z wyważonymi marginesami i odpowiednią wielkością oraz rodzajem czcionki. Widoczna jest staranność w redakcji technicznej a także praca korektora. 
Ponad 280 stron ciekawej lektury zawiera, obok szczegółowej wiedzy o regionie, taką, która może być szeroko adresowana do wszystkich Wielkopolan próbujących wzbo­gacić swoją świadomość przynależności do określonego, precyzyjnie wskazanego kręgu kulturowego.”

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-07-06
Data publikacji:2015-07-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1007